Yeni Sitelerde On Page SEO

On Page Seo (site içi seo) bir web sitesinin en can alıcı noktasıdır. Seo‘nun ilk adımı olan onpage düzenlemeri ne kadar semantik ve düzenli olursa başarı oranı o kadar yüksek olur.Sitenizin on page seo‘su ne kadar düzenli ise gerek seo ve gerekse adwords reklamlarında maliyetleride düşürebilirsiniz. Adwords on page konusunda verdiğimiz püf noktalarını bu makalede inceleyebilirsiniz.

 

On Page SEO Teknikleri

 • Meta tag yapısını ( title, description, keyword ) olabildiğince özgün ve kısa tutun, kelime tekrarı yapmayıp içerikle alakalı kelimeler yazınız.

 

 • Sitenizde hedef kelimenizi <h1>örnek keyword</h1>  geçirin. ( 1’den fazla h1 tag önermiyoruz )

 

 • Sitenizdeki önemli başlıkları <h2> veya <h3> olarak belirtin.

 

 • İçeriklerinizde hedef kelime oranlarına dikkat ediniz, bu oran her kelimede değişik olabilmektedir, kelimenin rekabet oranı düşük ise oranı % 4- 5 seviyelerinde tutabilirsiniz.Kelimenin rekabet oranı yüksek ise bunu % 2 – 3 oranında ayarlayınız.

 

 • İçeriklerinizi resimlerle zenginleştirin, resim isimleri ve alt taglerine hedef kelimenizin türevlerini veriniz.Örnek: kelime, kelime çeşitleri, kelime fiyatları vb.

 

 • İçeriklerinizi mümkünse video ilede destekleyiniz, bu videoları farklı video sitelerinde paylaşınız.

 

Yukarıda belirttiğimiz maddeler on page seo’nun ana temelleridir, liste genişletilebilir. Bu uygulamayı sitenizin geneline yayarak birbirinden özgün sayfalar ve içerikler üretirseniz seo’daki ilk önemli adımı atmış olacaksınız.

 

on page seo

 

On page Seo hakkında tecrübe ve bilgilerinizi, yorumlarınızı yazmaktan çekinmeyiniz.

 

 

Can Doğan

Can Doğan / SEO Uzmanı & İnternet Girişimcisi Öz Geçmiş: Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüksek Lisansını: Graduate Programs in Canada'da yazılım mimarisi üzerine yaptı. Bilge Adam'da yazılım mühendisliği ve web tasarım üzerine profesyonel eğitim aldı. Microsoft mcpd, mcts ve adobe creative director sertifikalarına sahip. Piyasada bir çok büyük şirkette yazılım mühendisi ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Şuanda arama motoru optimizasyonu(seo), web tasarım, yazılım, reklam ve danışmanlık konularında hizmet ve çözümler sunuyor.2004 yılında Kingseo.com'u kurarak, seo sektörüne yön vermeyi amaç edinen bir zihniyetle, seo dersleri ve ücretsiz seo araçları sunmaktadır.

Yeni Sitelerde On Page SEO” için 9 yorum

 • 26 Kasım 2011 tarihinde, saat 18:53
  Permalink

  Harika kısa ve öz bir yazı olmuş, yeni açıcağpım site için çok faydalı oldu tşkler.

 • 26 Kasım 2011 tarihinde, saat 18:54
  Permalink

  hocam elinize sağlık yine güzel noktalara değinmişsiniz.

 • 30 Aralık 2011 tarihinde, saat 17:46
  Permalink

  teşekkürler hocam az içerikli iyi hit almaya faydalı olabilir

 • 30 Aralık 2011 tarihinde, saat 21:09
  Permalink

  teşekkürler yararlı bilgiler

 • 10 Ocak 2012 tarihinde, saat 09:01
  Permalink

  Teşekkürler. Güzel bir içerik olmuş. Faydalı bilgiler var.

 • 24 Ocak 2012 tarihinde, saat 12:04
  Permalink

  Selamlar olsun, bu siteyi ilkkez gördüm ve inceledim gayet faydalı bilgiler sunmuşsunuz teşekkür ederim.Paylaşımda bulunacağınız bilgileri devamlı okumak için not aldım kolay gelsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Pin It on Pinterest

X