Video Destekli SEO Çalışmaları

SEO çalışmalarında özgünlüğün önemi gün geçtikçe artmakta. İçeriklerin etki oranlarını farklı yöntemlerle nasıl daha verimli hale getirebiliriz sorusuna ışık tutacak makalemizi sizler için yayınlıyoruz.

Sitenizdeki hizmet veya ürün içeriklerini bu zaman kadar resimlerle besleyerek desteklediniz peki yazılarınızda video ne sıklıkla kullandınız yada kullanıyorsunuz ?

Video Destekli SEO Çalışmaları

İçeriklerde kullanılan resim ve videolar seo açısından oldukça faydalı olabilmektedir, ziyaretçiler resim ve videolar sayesinde sayfanızda daha fazla vakit geçirmekte ve yorum, puanlama gibi işlemleri daha çok kullanmaktadırlar. İçeriğinize uygun videolar çekerek youtube’ da yayınlayarak sitenize embed kodlarını ekleyebilirsiniz, videonuzu optimize etmeniz gerekecektir, içerikle aynı isimde videolar oluşturarak, yayınladığınız platforma site linkinizi ekleyiniz.

Sitenize video sitemap kurup seo açısından daha da etkili hale getirebilirsiniz. Hatta videolarınızı çeşitli video paltformlarında yayınlarak hit ( ziyaretçi ) oranınızı arttırabilirsiniz.

Sürekli gelişen Google algoritması yenilikçi ve özgün olmayı gerektirmekte ve bu tarz özgün gözüken sitelere seo açısından iyi puanlamalar yapabilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konuyla ilgili tecrübe ve bilgilerinizi yorumla belirtebilirsiniz.

Can Doğan

Can Doğan / SEO Uzmanı & İnternet Girişimcisi Öz Geçmiş: Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüksek Lisansını: Graduate Programs in Canada'da yazılım mimarisi üzerine yaptı. Bilge Adam'da yazılım mühendisliği ve web tasarım üzerine profesyonel eğitim aldı. Microsoft mcpd, mcts ve adobe creative director sertifikalarına sahip. Piyasada bir çok büyük şirkette yazılım mühendisi ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Şuanda arama motoru optimizasyonu(seo), web tasarım, yazılım, reklam ve danışmanlık konularında hizmet ve çözümler sunuyor.2004 yılında Kingseo.com'u kurarak, seo sektörüne yön vermeyi amaç edinen bir zihniyetle, seo dersleri ve ücretsiz seo araçları sunmaktadır.

Video Destekli SEO Çalışmaları” için 3 yorum

 • 31 Ekim 2011 tarihinde, saat 02:46
  Permalink

  Elinize sağlık hocam süper püf noktalarına değinmişsiniz.

 • 31 Ekim 2011 tarihinde, saat 02:47
  Permalink

  Google farklı olan siteleri hep seviyor, video destekli içeriği deneyeceğim teşekkürler hocam.

 • 23 Kasım 2011 tarihinde, saat 22:17
  Permalink

  tşk ederim gercekden cok acıklayıcı bır yorum ve devamınızı beklıyoruz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Pin It on Pinterest

X