vBulletin Seo Eklentileri

vBulletin ile ilgili bir çok Seo eklentisi mevcut piyasada, ancak işe yararlık ve doğru kullanım konularında sıkıntılar mevcut. Sık kullanılan ve işe yarayan seo eklentilerini sizler için yayınlıyoruz. vBulletin sistemlerinizi seo uyumlu hale getirerek arama motorlarında iyi sıralamalara getirmek için aşağıdaki eklentileri inceleyebilirsiniz.

 

vBSeo

vBSeo ücretli olarak kullanılan bir seo eklentisidir.Meta etiketleri (meta-tag yapısı ) düzenler. Arama motorlarında sıralamanızı önemli derecede yükseltir.

 

vRewrite

vRewrite ücretsiz bir seo uygulamasıdır.vBulletin’in yeni versiyonlarına uyumlu sürümlerini çıkarmamıştır.vRewrite’nin uyumlu olduğu vBulletin sürümü kullanıyorsanız kullanmanızı öneriyoruz.

 

Zoints SEO

Zoints SEO ücretsizdir.Ücretsizler arasında en çok kullanılan seo uygulaması denilebilir(benim araştırmam böyle gösterdi).Çoğu şeyi yapıyor.Ancak ücretsiz olduğu için vBSeo ile yarışamıyor.

 

vBulletin  forumlarının genel tercihi vbseo oluyor genelde,  seo açısından oldukça etkili bir plugindir.

 

Can Doğan

Can Doğan / SEO Uzmanı & İnternet Girişimcisi Öz Geçmiş: Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüksek Lisansını: Graduate Programs in Canada'da yazılım mimarisi üzerine yaptı. Bilge Adam'da yazılım mühendisliği ve web tasarım üzerine profesyonel eğitim aldı. Microsoft mcpd, mcts ve adobe creative director sertifikalarına sahip. Piyasada bir çok büyük şirkette yazılım mühendisi ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Şuanda arama motoru optimizasyonu(seo), web tasarım, yazılım, reklam ve danışmanlık konularında hizmet ve çözümler sunuyor.2004 yılında Kingseo.com'u kurarak, seo sektörüne yön vermeyi amaç edinen bir zihniyetle, seo dersleri ve ücretsiz seo araçları sunmaktadır.

vBulletin Seo Eklentileri” için 3 yorum

 • 16 Kasım 2011 tarihinde, saat 13:53
  Permalink

  merhaba
  Siteniz oldukça bilgilendirici ve başarılı bir site. Sitenizi google readera ekliyorum. Fırsat buldukça soru ve cevaplar ile sitenize katkıda bulunmaya çalışacağım.

 • 14 Ocak 2012 tarihinde, saat 19:15
  Permalink

  vBulletin forumm kullanıyorum. Seo uygulaması başarılı.. google hızlı indexliyor..

 • 05 Ocak 2015 tarihinde, saat 11:16
  Permalink

  Sanırım SEO işi son yıllarda internet siteleri açısından önem taşımaya başladı. Ancak bu konuda kafam biraz karışık. Pek çok ücretle bu işi yapan siteler var. Bu gerekli mi? Onu bile bilmiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Pin It on Pinterest

X