Özgün İçerik ve SEO

Özgün içerik ve Seo; herhangi bir siteden veya makalelerden alıntı yapılmadan tamamen kendi anlatımınızla sunduğunuz veya yazdığınız yazı ve bilgilere denir. Özgün içeriklerin Seo açısından önemi oldukça yüksektir.

Arama motorları sade dille anlatılmış, yazım kurallarına dikkat edilmiş ve kullanıcıya faydalı bilgiler sunan içerikleri sever ve ödüllendirirler. Yıllardır arama motorlarının algoritmaları değişiyor seo teknikleri değişiyor, tek değişmeyen faktör özgünlük. Bu bakımdan sitelerinizde verdiğiniz hizmet, ürün vb.  konularda içeriklerinizi tamamen özgün yazıp kullanıcıya faydalı olmaya çalışın etkisini mutlaka zamanla hissedeceksiniz. Google vb. arama motorları geliştirdiği algoritmalar sayesinde kopya içerikleri anlayabilmekte ve sitenize farklı yaptırımlar uygulayabilmektedir. Önemsiz küçük bir detay gibi gözüken özgün içerik konusu aslında sitenin can damarıdır.

Sitenizdeki içerikleri özgünleştirmek seo açısından uzun vadede fayda sağlayacaktır.

Can Doğan

Can Doğan / SEO Uzmanı & İnternet Girişimcisi Öz Geçmiş: Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüksek Lisansını: Graduate Programs in Canada'da yazılım mimarisi üzerine yaptı. Bilge Adam'da yazılım mühendisliği ve web tasarım üzerine profesyonel eğitim aldı. Microsoft mcpd, mcts ve adobe creative director sertifikalarına sahip. Piyasada bir çok büyük şirkette yazılım mühendisi ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Şuanda arama motoru optimizasyonu(seo), web tasarım, yazılım, reklam ve danışmanlık konularında hizmet ve çözümler sunuyor.2004 yılında Kingseo.com'u kurarak, seo sektörüne yön vermeyi amaç edinen bir zihniyetle, seo dersleri ve ücretsiz seo araçları sunmaktadır.

Özgün İçerik ve SEO” için bir yorum

  • 05 Haziran 2011 tarihinde, saat 18:27
    Permalink

    özgün içerik gerçekten çok önemli ve sitelerin bel kemiği bence teşekkürler makaleniz için.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Pin It on Pinterest

X