LinkedIn Türkçe Dil Servisini Açtı

Popüler iş ağı LinkedIn 22.06.2011 tarihinden itibaren Türkçe olarak da kullanılabiliyor. Türkçe sosyal ağ akımını Facebook’un başlatmasıyla sosyal medya platformlarıda gözünü Türk kullanıcılarına dikmiş durumdalar.

LinkedIn’in, 530 bin civarında Türk kullanıcısı bulunmakta, Türkçe’yi dil seçeneklerine ekleyeceğini herkes tarafından tahmin ediliyordu.

Türkçe dil servisinin açılmasıyla Türk kullanıcı sayısı 600.000 seviyesine yaklaşmış durumda. Yani, geçen 2 ay içinde LinkedIn’in Türk kullanıcı popülasyonu %10‘a yakın büyüme göstermiş oldu.

Şirketin resmi blogundan da paylaşılan gelişme ile birlikte Türkçe’nin yanı sıra, Rusça ve Rumence de servise dahil edildi.

LinkedIn’in blogundan yaptığı duyuruda Türkçe olarak  bir açıklama metni yayınlandı.

” Türkçe konuşan profesyoneller, aramıza hoşgeldiniz! Artık LinkedIn’in size sunduğu imkanları kendinizi en rahat ifade edebildiğiniz dilde kullanabileceksiniz.
LinkedIn üyeleri, LinkedIn arayüzünü http://www.linkedin.com/turkce adresinden kolayca değiştirebilir ve yine aynı adresten LinkedIn’de nasıl başarılı olabileceklerine dair bazı ipuçlarına ulaşabilirler.

Henüz LinkedIn’e katılmamış olan Türk profesyoneller ise, http://tr.linkedin.com adresinden aramıza katılabilirler.”


Son dönemlerde Türk kullanıcı sayısı hızla yükselen servisin bu gelişme ile pazarımızdaki büyüme ivmesini artıracağı tahmin ediliyor.

Kendi reklam servisi ile gelir modelini güçlendiren LinkedIn, Türkçe arayüzlerini yayına aldıktan sonra, Türkçe reklam metinlerini de kabul etmeye başlarsa, özellikle eğitim ve kariyer alanında hizmet veren şirketleri kendi reklam ağına çekebili.

Profesyonelleri hedefleyen ve bu yönde değerli filtre seçenekleri sunan LinkedIn reklam servisi, hedefli reklam kampanyaları için etkili olacaktır.

Şirketin yapmış olduğu açıklamada belirtildiği gibi http://www.linkedin.com/turkce adresinden LinkedIn arayüzünüzü Türkçe olarak değiştirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Can Doğan

Can Doğan / SEO Uzmanı & İnternet Girişimcisi Öz Geçmiş: Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüksek Lisansını: Graduate Programs in Canada'da yazılım mimarisi üzerine yaptı. Bilge Adam'da yazılım mühendisliği ve web tasarım üzerine profesyonel eğitim aldı. Microsoft mcpd, mcts ve adobe creative director sertifikalarına sahip. Piyasada bir çok büyük şirkette yazılım mühendisi ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Şuanda arama motoru optimizasyonu(seo), web tasarım, yazılım, reklam ve danışmanlık konularında hizmet ve çözümler sunuyor.2004 yılında Kingseo.com'u kurarak, seo sektörüne yön vermeyi amaç edinen bir zihniyetle, seo dersleri ve ücretsiz seo araçları sunmaktadır.

LinkedIn Türkçe Dil Servisini Açtı” için bir yorum

  • 02 Temmuz 2011 tarihinde, saat 17:29
    Permalink

    Linkedin de Türkçe dil desteği için geç kalmış olsada gerekli bir ataktı bence…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Pin It on Pinterest

X