İnternetime Dokunma Yürüyüşüne Yüz Binlerce Destek

Herşey BTK’nın 138 kelimelik listesi ile başladı ve daha sonra 22 Ağustos’tan itibaren uygulanacak filtrelerin gündeme düşmesi ile internette sansür tartışmaları bugün “İnternetime Dokunma” yürüyüşü ile 31 ilde binlerce kişiyi tek ses olarak biraraya getirdi.Çoğunluğu gençlerin oluşturduğu kalabalığın Türk gençliğinin istediğinde tek bir yumruk haline nasıl gelebileceğinide göstermiş oldu.

Farklı internet kanallarından organize edilen yürüyüşe Ekşi Sözlük ve Bobiler.org siteleri büyük destek sağladı. Binlerce kullanıcının Facebook, Twitter ve bloglar üzerinden paylaştığı yürüyüş, Facebook’ta açılan etkinlik sayfasında 600 binden fazla katılımcıya ulaşmıştı.

Bugün saat 14:00′de 31 ilde başlayan yürüyüşe kaç kişinin katıldığı bilinmiyor ancak Twitter üzerinden yapılan paylaşımlarda 400 binden fazla kişinin yürüyüşe katıldığı dile getirildi.

İşin üzücü tarafı ise, televizyon kanallarının olaya tepkisiz kalmasıydı.Özellikle takip ettim ve çoğu kanal haber olarak vermedi, veren kanallar ise tamamen konudan uzak bir haber anlayışı ile haber yaptılar. Bu konuda Okan Bayulgen‘e gerçekten teşekkür etmek lazım gerek Disko Kralı gerekse Muhabbet Kralı programlarında konuyu her açıdan ele alarak ciddi bir destek verdi.

Umarım bu kadar tepkiyi önemseyip saçma sapan projelerinden vazgeçerler.

“İnternet Özgürlük Demektir”

 

Can Doğan

Can Doğan / SEO Uzmanı & İnternet Girişimcisi Öz Geçmiş: Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüksek Lisansını: Graduate Programs in Canada'da yazılım mimarisi üzerine yaptı. Bilge Adam'da yazılım mühendisliği ve web tasarım üzerine profesyonel eğitim aldı. Microsoft mcpd, mcts ve adobe creative director sertifikalarına sahip. Piyasada bir çok büyük şirkette yazılım mühendisi ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Şuanda arama motoru optimizasyonu(seo), web tasarım, yazılım, reklam ve danışmanlık konularında hizmet ve çözümler sunuyor.2004 yılında Kingseo.com'u kurarak, seo sektörüne yön vermeyi amaç edinen bir zihniyetle, seo dersleri ve ücretsiz seo araçları sunmaktadır.

İnternetime Dokunma Yürüyüşüne Yüz Binlerce Destek” için bir yorum

  • 27 Mayıs 2011 tarihinde, saat 01:36
    Permalink

    Genç kesimin istediğinde nasıl kenetlendiğini gördük, ancak bir kereye mahsus değil olayın çözümüne kadar devam etmek lazım, seçim sonrası uygulayabilirler diye düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Pin It on Pinterest

X