Google Plus Sayfalar Yayında

Buzz ile sosyal paylaşım yarışına giren ancak beklediği başarıyı bulamayan Google , birkaç ay önce herkesin kullanımına açtığı yeni silahı Google Plus‘ı geliştirmeye devam ediyor.  Google Plus’ta sayfa özelliği yoktu ve yakında bu özelliğin sisteme dahil edileceği söylentileri vardı , bir kaç gün önce  bu özellik sisteme dahil edildi ve artık facebook fun page sayfalarına  google plus sayfaları rakip oldu diyebiliriz.

Dikkat Çeken Özellikler

Sayfanızı oluştururken beş farklı kategoride sayfanızı oluşturabilirsiniz ( yerel işletmeler, ürün veya marka, şirket veya kuruluş, sanat – eğlence )

Sayfanız herkese açık olacak şekilde veya sayfanızın içeriğinin hangi kullanıcılar için uygun olduğunu seçebiliyorsunuz.

Sayfanızı oluşturduktan sonra, profilinizi ayarlayabiliyorsunuz.

En belirgin ve facebook’a benzer özellik ise sayfanızı sitenize bağlama özelliği, gelişmiş seçeneklerde sitenize verilen kodu ekleyerek kullanıcılarınızın sayfanızı takip etmesini sağlayabiliyorsunuz.

Bknz: Kingseo.com sağ sidebarda kategorilerin altında görebilirsiniz.

Sosyal medya çalışmalarını Seo optimizasyon ile birleştirerek güzel etkiler yaratılmakta, bakalım google plus seo açısından bir etki sağlayacakmı gerekli testlerden sonra bu konuyu ayrıntılı bir makalede yayınlayacağız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Google Plus Sayfanızı oluşturmadıysanız: https://plus.google.com/pages/create sayfasından oluşturabilirsiniz.

 

Can Doğan

Can Doğan / SEO Uzmanı & İnternet Girişimcisi Öz Geçmiş: Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüksek Lisansını: Graduate Programs in Canada'da yazılım mimarisi üzerine yaptı. Bilge Adam'da yazılım mühendisliği ve web tasarım üzerine profesyonel eğitim aldı. Microsoft mcpd, mcts ve adobe creative director sertifikalarına sahip. Piyasada bir çok büyük şirkette yazılım mühendisi ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Şuanda arama motoru optimizasyonu(seo), web tasarım, yazılım, reklam ve danışmanlık konularında hizmet ve çözümler sunuyor.2004 yılında Kingseo.com'u kurarak, seo sektörüne yön vermeyi amaç edinen bir zihniyetle, seo dersleri ve ücretsiz seo araçları sunmaktadır.

Google Plus Sayfalar Yayında” için 2 yorum

  • 26 Kasım 2011 tarihinde, saat 18:56
    Permalink

    Google plus gerçekten sosyal medya konusunda güzel bir devrim yaptı bence, facebook sıkmaya başladı adeta video sitesine döndü.

  • 27 Kasım 2011 tarihinde, saat 13:52
    Permalink

    Google plus harika bir alt yapıya sahip zamanla lider olacaktır bencede.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Pin It on Pinterest

X