Google Plus Artık Herkese Açık

Google’ın, Facebook’a karşı kurduğu sosyal paylaşım ağı Google Plus halka açıldı. Haziran ayında faaliyete giren ve bir ay gibi kısa bir süre içinde sadece davetiyeyle 25 milyona yakın kişiye ulaşan Google Plus,  Google’ın ana sayfasında çıkan ok işareti yardımıyla kullanıcıya tanıtılıyor.

Yıl sonuna kadar 100 milyona yakın kullanıcıya ulaşması beklenen siteye, yeni uygulama ve özelliklerde dahil edildi. Bu özellikler arasında yer alan ‘hangouts’ sekmesiyle, Google Plus kullanıcıları gruplar halinde görüntülü konuşma yapabilecek.Google arama motoruyla birleştirilen başka bir uygulamayla, internet üzerinde arama yapmak isteyen kullanıcı, sosyal paylaşım sitesinden çıkmak zorunda kalmayacak.

Google Facebook’a karşı başarılı olabilecekmi sorularına çok erken cevaplar verilirken kişisel düşüncem, zamanla olma ihtimali yüksek, özellikle benim en çok benimsediğim özelliği ise gerçek kullanıcı bazlı alt yapısı gayet başarılı bu özellikle ile facebook’un fake üye sistemini büyük derecede yok ettiği görülebiliyor.

Hala Google Plus’la Tanışmadıysanız Linke Tıklayınız 🙂

Can Doğan

Can Doğan / SEO Uzmanı & İnternet Girişimcisi Öz Geçmiş: Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüksek Lisansını: Graduate Programs in Canada'da yazılım mimarisi üzerine yaptı. Bilge Adam'da yazılım mühendisliği ve web tasarım üzerine profesyonel eğitim aldı. Microsoft mcpd, mcts ve adobe creative director sertifikalarına sahip. Piyasada bir çok büyük şirkette yazılım mühendisi ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Şuanda arama motoru optimizasyonu(seo), web tasarım, yazılım, reklam ve danışmanlık konularında hizmet ve çözümler sunuyor.2004 yılında Kingseo.com'u kurarak, seo sektörüne yön vermeyi amaç edinen bir zihniyetle, seo dersleri ve ücretsiz seo araçları sunmaktadır.

Google Plus Artık Herkese Açık” için bir yorum

  • 23 Eylül 2011 tarihinde, saat 18:06
    Permalink

    Google Plus gerçekten akıllı bir proje en azından buzz dan daha iyi olduğu kesin 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Pin It on Pinterest

X