Haziran 2011 Pagerank Güncellemesi

Google bir önceki pagerank güncellemesini 6 ay gibi uzun bir aradan sonra gerçekleştirmiş ve webmasterları büyük bir beklenti içerisinde bırakmıştı. Google yine 6 aylık bir aradan sonra Haziran 2011 de pagerank güncellemesi gerçekleştirdi.

Pagerank güncellemelerini 3 aydan 6 aya çıkaran Google etki oranını azalttığı pagerank sistemini hala kullanması dikkatlerden kaçmıyor.Tahmin ve beklentilerime göre pagerank konusunda yeni bir sistemle büyük bir atılım yapabilir, transtrank sistemini destekleyen,  kalite puanlı bir yapı oluşturabilir. Tabi bunlar sadece düşünce ve beklentilerimiz.

Bu güncellemede ise diğer dikkatimi çeken olay ise, bir önceki güncellemeye göre Google bu sefer biraz daha eli açık davranarak büyük oranda olumlu ve yüksek pageranklar verdi. Bakalım pagerank sistemi önümüzdeki zamanlarda nasıl bir yapıda olacak gelişmeleri merakla bekliyoruz.

 

Can Doğan

Can Doğan / SEO Uzmanı & İnternet Girişimcisi Öz Geçmiş: Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüksek Lisansını: Graduate Programs in Canada'da yazılım mimarisi üzerine yaptı. Bilge Adam'da yazılım mühendisliği ve web tasarım üzerine profesyonel eğitim aldı. Microsoft mcpd, mcts ve adobe creative director sertifikalarına sahip. Piyasada bir çok büyük şirkette yazılım mühendisi ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Şuanda arama motoru optimizasyonu(seo), web tasarım, yazılım, reklam ve danışmanlık konularında hizmet ve çözümler sunuyor.2004 yılında Kingseo.com'u kurarak, seo sektörüne yön vermeyi amaç edinen bir zihniyetle, seo dersleri ve ücretsiz seo araçları sunmaktadır.

Haziran 2011 Pagerank Güncellemesi” için 10 yorum

 • 03 Temmuz 2011 tarihinde, saat 15:02
  Permalink

  evet bu güncellemeden benim sitelerim yüksek pagerank değerleri aldılar beklemiyordum bu kadar olumlu bir güncelleme

 • 09 Temmuz 2011 tarihinde, saat 06:08
  Permalink

  isyan ediyorum hocam okadar yıl bekledim pr yükslemedi siteyi sattım sbaahı pr 4 oldu

 • 11 Temmuz 2011 tarihinde, saat 12:43
  Permalink

  Benim sitem pr 3 oldu.Ama hitlerimde düşüş var ne yapacağımı bilemiyorum.

 • 21 Temmuz 2011 tarihinde, saat 22:40
  Permalink

  Yeni bir Güncelleme daha oldu ayın 18 inde, düşen pr lerde bir ve iki puan yükselme, beklenti üzerinde yükselen site pr lerindede aynı orantıda düşüler yaşandı genel gözlemlerim. Yorum yapan arkadaşların sitelerinin son durumları nedir acaba ?

 • 15 Ağustos 2011 tarihinde, saat 17:18
  Permalink

  Hocam 2011 ilk güncellemesinde pr 3 oldu 18 inde yinelenen güncellemede pr1 e düştü patlican.gen.tr domainim patlican kelimesinde sandbox yedi aklım almıyor google nin işine akıl sır erdirilemiyor artık . verdiği değerler ne derece güvenilir tereddütte kalıyoruz artık .

 • 16 Ağustos 2011 tarihinde, saat 00:31
  Permalink

  @patlican; son pr güncellemeleri; Google’ın aslında webmasterlara karşı aldığı bir önlem niteliğindeydi. İlk pr değerleri genel olarak yüksel dağıtıldı ve sonrasında webmasterların büyük kesmi sitelerinden link satışları yaptığı için Google’ın dikkatini çekti ve 2. pr güncellemesi geldi bu güncellemede Google tespit ettiği çoğu sitenin pr değerlerini düşürdü. Tabi bu güncellemeler sistematik bir şekilde yapıldığı için arada bu işten sebepsiz yere zarar gören sitelerde oldu ve 3. güncellemeyle asıl değerler verilmiş oldu. Yaşanılan güncellemedeki gözlemlerim bu şekilde umarım yardımcı olabilmiştir bu cevap, sandbox konusu ise nasıl bir çalışma yaptığınızla alakalıdır.

 • 18 Eylül 2011 tarihinde, saat 14:10
  Permalink

  Guzel paylasimlar icin tskler hocam herzaman takip etigim bir site guzel konular paylasıyorsunuz.

 • 19 Ekim 2013 tarihinde, saat 21:20
  Permalink

  King Seo Olarak Mukkemeliklerin ötesinde güzel paylasımlar yapyorsunuz buradan sizleri tebrik ediyorum hocam.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Pin It on Pinterest

X