Google +Öğe Sıralama Mantığı

Google arama sonuçlarını günden güne kişiye ve ihtiyaca yönelik doğrultuda geliştirmeye devam ediyor, bu mantıkta en önemli nokta ise arama yapan kullanıcıya en fazla bilgi sunan site ve en kaliteli içeriğe sahip olan sitelerin değeri artmaktadır.

Son günlerde arama sonuçlarında yeni bir trend oluştu, herkesin merak ettiği ama net bir şekilde anlatılmayan + öğe sıralama mantığından bahsetmek istiyorum.Özellik e-ticaret sitelerinde göze çarpan + öğe sonuçları kullanıcıya kısa bilgiler vererek doğru sonuca ulaşmasını ve zamandan tasarruf etmesini sağlıyor.

 

+ Öğe Sıralama Mantığı Nedir ?

 

 

 

 

 

+ öğre sıralama mantığı kodlama hiyerarşinizle ilgilidir. Örnek bir e-ticaret sitemiz var ve beko kliması satıyoruz, bu sayfamızda 10 adetten fazla ürünümüz var ise + öğe sisteminden yararlanabilirsiniz.

-<div><a href=”link”>link</a>

-<div>fiyat </div></div>

-<div>marka </div></div>

-<div>resim </div></div>

Yukarıdaki şema ve resimde de gördüğünüz gibi ürün bazlı seo çalışmaları açısından ve ziyaretçiyi çekme açısından da oldukça faydalı bir çalışma olabilir. Listelediğiniz ürün sayısını göstermekte 10, 20, 30 gibi. Ayrıca fiyat marka, ürün kodu gibi bilgilerle ziyaretçiye siteye girmeden net bilgi sunmuş olursunuz, bu bilgiye göre siteye giren ziyaretçinize o ürünü satma olasılığınız daha fazladır. Tabi burada e-ticaret sitelerini örnek verdik ama tüm siteler için durum aynıdır.

+ öğe ile ilgili kendi kod hiyerarşinizi geliştirerek farklı denemeler yapabilirsiniz.

 

 

Can Doğan

Can Doğan / SEO Uzmanı & İnternet Girişimcisi Öz Geçmiş: Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüksek Lisansını: Graduate Programs in Canada'da yazılım mimarisi üzerine yaptı. Bilge Adam'da yazılım mühendisliği ve web tasarım üzerine profesyonel eğitim aldı. Microsoft mcpd, mcts ve adobe creative director sertifikalarına sahip. Piyasada bir çok büyük şirkette yazılım mühendisi ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Şuanda arama motoru optimizasyonu(seo), web tasarım, yazılım, reklam ve danışmanlık konularında hizmet ve çözümler sunuyor.2004 yılında Kingseo.com'u kurarak, seo sektörüne yön vermeyi amaç edinen bir zihniyetle, seo dersleri ve ücretsiz seo araçları sunmaktadır.

Google +Öğe Sıralama Mantığı” için bir yorum

  • 19 Eylül 2011 tarihinde, saat 21:31
    Permalink

    Yani bu kadar olur hocam 🙂 google’da arama yaptım doğru düzgün bir bilgi bulamadım bloğunuza uğradım makale yazmışsınız, teşekkür ederim bu faydalı bilgi için

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Pin It on Pinterest

X