Google Arama Sonuçlarında Değişikliğe Gidiyor

Google arama sonuçları sayfasını güncel ve kullanılabilirlik açısından sıkça değiştirmekte ve olumlu sonuçlar almakta. Yine kullanıcı kolaylığı ön planda tutulan bir arama sonuç sayfası tasarlanmış ve oldukçada mantıklı bir tasarım olmuş, bu sefer köklü bir değişiklik yaparak sol kısımda yer alan videolar, görseller sekmelerini tamamen üst (header) kısmına arama kutusunun hemen altına taşımış.

Google’ın arama sayfasında yaptığı değişikler arasında, işlevsel bir hesap makinesi ekleme ve mobil arama modunu da etkinleştirecek. Bunlar Google’ın ana işlevi için birkaç önemli değişiklik sayılabilir.Şuan ABD ve Avrupa ülkelerinde yayına geçen yeni arama sayfasında yakında tüm Dünya ülkelerinde aktif olacak. Arama sayfasında sol kısım boş kalacak ancak orada yeni bir reklam modelimi göreceğiz yoksa daha sade temiz bir tasarımla devam edilecek net olarak bilinmiyor.

Aşağıdayayınlanan görselden yeni tasarımı daha detaylı inceleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Can Doğan

Can Doğan / SEO Uzmanı & İnternet Girişimcisi Öz Geçmiş: Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüksek Lisansını: Graduate Programs in Canada'da yazılım mimarisi üzerine yaptı. Bilge Adam'da yazılım mühendisliği ve web tasarım üzerine profesyonel eğitim aldı. Microsoft mcpd, mcts ve adobe creative director sertifikalarına sahip. Piyasada bir çok büyük şirkette yazılım mühendisi ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Şuanda arama motoru optimizasyonu(seo), web tasarım, yazılım, reklam ve danışmanlık konularında hizmet ve çözümler sunuyor.2004 yılında Kingseo.com'u kurarak, seo sektörüne yön vermeyi amaç edinen bir zihniyetle, seo dersleri ve ücretsiz seo araçları sunmaktadır.

Google Arama Sonuçlarında Değişikliğe Gidiyor” için 7 yorum

 • 28 Temmuz 2012 tarihinde, saat 14:07
  Permalink

  bence böyle daha da kullanım artar diğer sekmelerin

 • 01 Ağustos 2012 tarihinde, saat 13:37
  Permalink

  İlk başta kötü olacak gibi duruyor , muhtemelen sol tarafı adwords reklamlarını koyacaklar ..

 • 11 Eylül 2012 tarihinde, saat 11:20
  Permalink

  güzel bilgilendirme hocam teşekkürler.

 • 17 Şubat 2013 tarihinde, saat 01:26
  Permalink

  uzun zamandır bu değişikliği söylüyorlardı. Peki sizce bu şekilde de google algoritmasını çözmee imkanı varmıdır?

 • 02 Ağustos 2013 tarihinde, saat 23:33
  Permalink

  Gerçekten ciddi değişiklikler oluyor ama uzun zamandır page rank güncellemesi yapılmıyor. Yeni page rank güncellemesi ne zaman olur acaba?

 • 22 Mart 2014 tarihinde, saat 12:08
  Permalink

  Merhabalar, sitenizi sürekli olarak takip ediyorum. Çok güncel ve güzel bir site. Teşekkürler…

 • 11 Şubat 2015 tarihinde, saat 13:05
  Permalink

  Google’dan bahsediyorsak ve sol kısım boş kalıyorsa kesin olarak oraya farklı bir uygulama gelecektir ki ,%70 reklam olur o uygulama da

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Pin It on Pinterest

X