Google Adwords Kullanımı

Adwords ile neler yapılabilir ?

Organik aramalarda reklam verilir

Tüm internet kullanıcılarının % 90 ı gibi büyük oranın internete giriş yaptıkları yer arama motorolarıdır. Ve %90 lık kısım Google arama motorunu kullanmakta. Bu sayfada sadece 20 saniye geçirmektedirler. Dünyanın en popüler, en çok kullanılan ve en gelişmiş arama motoru olan Google da ziyaretçiler sadece 20 saniye durmaktalar. Bu kısa süre içerisinde, kullanıcılar aradıklarına göre listelenen sonuçlar içerisinde , kendilerine en uygun olanı bulup hemen bu sonuç sayfasından ayrılmaktadırlar. Yani bir başka deyişle internet ziyaretlerinin % 90 ını Google yönlendirmektedir.

Organik arama ekranına vereceğimiz Metin Reklamlar ile sitemizin görünürlüğünü artırmış olacak, dolayısıyla oluşturabileceğimiz maksimum trafiği elde etmiş olacağız.

 

Neden Google Adwords ‘e ihtiyacımız var ?

Bunun iki doğal nedeni vardır.

1.Trafiği artırmak.

Potansiyel müşterisi internet ziyaretçisi olan siteler, doğal arama sonuçlarında yüksek sıralarda listelenmiyor ise buradan oluşan trafiği kaybetmemek için Adwords reklamı kullanmak durumundadırlar. Ziyaretçiler genel de ilk bir kaç sonuç içerisinden seçim yapar aramayı sonlandırırlar. Bu da iyi konum elde edememiş siteler için Adwords‘u tercih sebebi yapar. En bilinen büyük şirketler dahi kendi adlarına Adwords reklamı vermektedir. Bu arama da ilk sırada çıkması, yinede trafik kaybetmesini engellemeyebilir. Bu nedenle arama sonuç sayfasında olabildiğince çok sonuç ile listelenmek, oluşacak trafiği maksimum seviyeye getirecektir.

2.Trafik yaratmak

Organik aramalarda çıkamayan siteler için kısa vadede en olası çözümdür. Kaliteli bir Onpage SEO ile birleştireceğiniz Adwords reklamlarınız hem daha az maliyetli olacak hemde iyi bir sıralama elde edecektir. Oluşturacağınız bir kaç farklı metin reklam sitenizi bir çok arama da görünür hale getirecek ve sitenize trafik oluşturmaya başlayacak.

Bir diğer avantajı ise anlık kampanyaları internet ortamında duyurmak için birebir çözüm olmasıdır. O anlık bir kampanya yaptınız ! Yeni bir özelliği bir avantajı duyurmak istediniz. Normal yollarla belki aylarca beklemeniz gerekir. Veya görsel medya üzerine gitmeniz gerekir. Ama internette o anda milyonlarca insana duyurma şansınız vardır ve çok küçük miktarlara…

 

Adwords ‘un en popüler net-marketing ürünü olmasının nedenlerinden biri de ölçümleme kolaylığı sunmasıdır. Çok ayrıntılı raporlama imkanı, çeşitli imkanlarda dönüşüm izlemeler ve en dikkat çekici yanlarından biri olan hedef kitleyi çok detaylı bir biçimde seçebilme imkanı Google Adwors’u en çok tercih edilen pazarlama yöntemi yapıyor.  Özellikle Google İçerik Ağı adı verilen Adsense anlaşmalı siteler için hazırlanan görsel reklamlar;  yaş, cinsiyet, konum, ilgi alanları  vb bir çok ayrıntı filtrelenerek ; istenilen kesime sunulabiliyor.

Google Adwords Kullanımı” için bir yorum

  • 19 Ocak 2012 tarihinde, saat 21:54
    Permalink

    King Seo ekibine hoş geldin Cemil, Adwords konusunda katkı ve deneyimlerin için şimdiden teşekkürler..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Pin It on Pinterest

X