Google 13 Yaşında

1998′de kurulan arama motoru devi Google bugün 13. yaşını kutluyor. Yeni yaşı için bir Doodle yapan Google, 13 yılda piyasa değeri 170 milyar dolar olan dev bir şirkete dönüştü. Sadece bir arama motorundan ziyade bünyesinde onlarca servis ve hizmet sunmakta. Ayrıca son 3 yıldır yaptığı yatırımlarlada adından çokça bahsettirdi.

2011′de toplam 21 şirketi satın alan Google, 2010′da 26 şirket satın alması yaptı. Satın aldığı şirketlerin bir çoğunuda kapatarak farklı tepkiler aldı. Google yeni sosyal ağı Google+ ile iyi bir başlangıç yaptı,  bu alandaki zorlu rakibi Facebook ile mücadelesini ise zaman belirleyecektir.

Son gelişme ise Rusya’nın popüler arama motoru Yandex‘in Türkiye pazarına hızlı bir giriş yapmasıyla rekabetlerin ve yeniliklerin  artacağı belli oluyor.Bu tarz rekabetlerde genelde kullanıcı karlı çıkacaktır, umarım kullanıcıya yararlı evreler gözlemleriz.

 

 

Can Doğan

Can Doğan / SEO Uzmanı & İnternet Girişimcisi Öz Geçmiş: Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüksek Lisansını: Graduate Programs in Canada'da yazılım mimarisi üzerine yaptı. Bilge Adam'da yazılım mühendisliği ve web tasarım üzerine profesyonel eğitim aldı. Microsoft mcpd, mcts ve adobe creative director sertifikalarına sahip. Piyasada bir çok büyük şirkette yazılım mühendisi ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Şuanda arama motoru optimizasyonu(seo), web tasarım, yazılım, reklam ve danışmanlık konularında hizmet ve çözümler sunuyor.2004 yılında Kingseo.com'u kurarak, seo sektörüne yön vermeyi amaç edinen bir zihniyetle, seo dersleri ve ücretsiz seo araçları sunmaktadır.

Google 13 Yaşında” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Pin It on Pinterest

X