Google +1 Artık Türkiye’de Kullanımda

Google arama altyapısını sosyal bir boyuta taşıyan Google +1, artık web sayfalarına da yerleştirilebiliyor. Google +1 düğmesini sayfalarınıza yerleştirdiğinizde Google arama sonuçlarında sosyal bir etkiyle daha fazla ilgi görmesi mümkün oluyor.

Bir çok yabancı site ile açılışı yapan Google +1, Android Market, Blogger, Product Search ve YouTube‘da da yer alacak Google.com/webmasters/+1/button adresinden dört farklı boyutta, paylaşım sayısını dahil ederek yayınlayabileceğiniz Google +1 düğmesinde şimdilik sadece ABD’de geçerli açıklama kısmı da yer alacak.

Ayrıca aşağıdaki önizleme resmindende gördüğünüz gibi gelişmiş seçeneklerdende detaylı ayarlar yapılabiliyor. Google +1 arama sonuçlarına nasıl bir etki yaratacak, arama motoru optimizasyonu ( SEO ) sektöründe nasıl bir etki yaratacak şuanda sadece varsayım ve düşünceler  konuşulmakta yakın zamanda sonuçlar netleştiğinde konu altından güncel bilgiler veriyor olacağız.

 

Can Doğan

Can Doğan / SEO Uzmanı & İnternet Girişimcisi Öz Geçmiş: Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüksek Lisansını: Graduate Programs in Canada'da yazılım mimarisi üzerine yaptı. Bilge Adam'da yazılım mühendisliği ve web tasarım üzerine profesyonel eğitim aldı. Microsoft mcpd, mcts ve adobe creative director sertifikalarına sahip. Piyasada bir çok büyük şirkette yazılım mühendisi ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Şuanda arama motoru optimizasyonu(seo), web tasarım, yazılım, reklam ve danışmanlık konularında hizmet ve çözümler sunuyor.2004 yılında Kingseo.com'u kurarak, seo sektörüne yön vermeyi amaç edinen bir zihniyetle, seo dersleri ve ücretsiz seo araçları sunmaktadır.

Google +1 Artık Türkiye’de Kullanımda” için 2 yorum

  • 02 Haziran 2011 tarihinde, saat 11:29
    Permalink

    Bilgilendirme için teşekkürler merak ettiğim bir servis bekliyordum, bakalım Türkiye’de nasıl bir etki yaratacak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Pin It on Pinterest

X