Google ’ın Sosyal Ağı Sahnede: Google+

Google’ın uzun süredir sosyal ağ üzerinde çalışmalarına devam ettiği söylentileri internette dolaşıyordu.Hatta sosyal ağ başlangıcı olarak google buz, orkut hatta son profil sayfası güncellemeri gibi girişimlerde istediği ivmeyi yakalayamayan Google sonunda kendi tarzını yarattı ve sosyal ağ sektöründe bende varım dedi.

Son bombası +1 le ışığı yakan google, Google+ yani Google Plus’la sosyal ağa etkili bir giriş yaptı.Bugün Google resmi olarak duyurusunu yaptı ve Google+ (Google Plus) adı verilen sosyal ağını sadece belirli bir kullanıcı grubu için devreye aldı. plus.google.com adresinden ulaşabileceğiniz ve tanıtım turunu inceleyebileceğiniz servis için davetiye talebi şu anda doluluktan dolayı devre dışı bırakılmış olsa da, gelişmelerden haberdar olmak için listeye e-mail ile kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Google Plus özelliklerini aşağıdaki video linklerinden izleyebilirsiniz.

Google + projesi: Kesinti

Google + projesi: Sparks

Google + projesi: Mekanlar

Google + proje: Anında Yükle

Google + projesi: Toplanın

Google Plus’ın, Facebook kadar başarılı olup olamayacağını ilerleyen zamanlarda gözlemliyor olacağız, ancak Google Plus projesiyle sosyal medya alanındaki açık ve eksik alanları iyi yakalayarak projeyi bu yönde kuvvetlendirmiş gözüküyor.

 

 

Can Doğan

Can Doğan / SEO Uzmanı & İnternet Girişimcisi Öz Geçmiş: Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüksek Lisansını: Graduate Programs in Canada'da yazılım mimarisi üzerine yaptı. Bilge Adam'da yazılım mühendisliği ve web tasarım üzerine profesyonel eğitim aldı. Microsoft mcpd, mcts ve adobe creative director sertifikalarına sahip. Piyasada bir çok büyük şirkette yazılım mühendisi ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Şuanda arama motoru optimizasyonu(seo), web tasarım, yazılım, reklam ve danışmanlık konularında hizmet ve çözümler sunuyor.2004 yılında Kingseo.com'u kurarak, seo sektörüne yön vermeyi amaç edinen bir zihniyetle, seo dersleri ve ücretsiz seo araçları sunmaktadır.

Google ’ın Sosyal Ağı Sahnede: Google+” için 4 yorum

 • 02 Temmuz 2011 tarihinde, saat 17:27
  Permalink

  Google güzel bir atak yaptı, sanırım biraz geç kaldı ama başarılı olabilir

 • 13 Temmuz 2011 tarihinde, saat 15:23
  Permalink

  bilgi için teşekkürler..

 • 14 Ağustos 2011 tarihinde, saat 19:46
  Permalink

  Siteniz bi derya tebrikler ve iyi çalışmalar dilerim king seo 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Pin It on Pinterest

X