Google’dan Gmail’a Hızlı İletişim Aracı

Google dün Gmail bloğundan yaptığı açıklamayla popüler e-posta servisine yeni bir özellik eklediğini duyurdu.  Google reklamlarının bulunduğu mesaj bölümünün sağına gelen eklenti ile e-posta gönderdiğiniz kişinin kayıtlı bilgileri, daha önce ki e-postalarınız, twitter hesabı ve Google uygulamalarındaki bilgileri sıralanıyor.

Birden çok kişiye gönderdiğiniz maillerde chat özelliği de bu geliştirmeyle kullanılabilecek. Şu anda Türkiye’de kullanılamayan ancak yurtdışında aktif olan servis yakında Türkiye’de aktif olacak. Google Voice‘da widgeta dahil edilmiş. Kısacası Google bu eklentiyle Gmail’i sadece e-posta servisinin ötesinde tam bir iletişim aracı haline getirmiş.

Yine yakın zamanda “önemli postalar” özelliğide eklendi gmail’de, arşivle, spam bildir, sil butonlarının yanına + ve – şeklinde butonlar yerleştirip kısa yol sağlamışlar.Ayrıca soldaki menüde yıldızlı sonuçların altındada önemli sekmesi yer almış aslında yıldızlı sonuçlara göre daha mantıklı bir uygulama haline gelmiş, kullanım kolaylığı ve listeleme mantığı sayesinde daha aktif kullanılacaktır.

 

google google people google widget

Can Doğan

Can Doğan / SEO Uzmanı & İnternet Girişimcisi Öz Geçmiş: Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüksek Lisansını: Graduate Programs in Canada'da yazılım mimarisi üzerine yaptı. Bilge Adam'da yazılım mühendisliği ve web tasarım üzerine profesyonel eğitim aldı. Microsoft mcpd, mcts ve adobe creative director sertifikalarına sahip. Piyasada bir çok büyük şirkette yazılım mühendisi ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Şuanda arama motoru optimizasyonu(seo), web tasarım, yazılım, reklam ve danışmanlık konularında hizmet ve çözümler sunuyor.2004 yılında Kingseo.com'u kurarak, seo sektörüne yön vermeyi amaç edinen bir zihniyetle, seo dersleri ve ücretsiz seo araçları sunmaktadır.

Google’dan Gmail’a Hızlı İletişim Aracı” için bir yorum

  • 05 Haziran 2011 tarihinde, saat 18:32
    Permalink

    Google ın bence en iyi servisi gmail uzun süredir kullanıyorum çok memnunum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Pin It on Pinterest

X