Facebook Places Artık Türkiye’de

Kim, Ne, Ne Zaman, Ve Şimdi Nerede nedir bu cümlenin altındaki değineceğimiz konu, Sosyal medya’ya yön veren Facebook’tan başkası değil tabiki.Yenilikleri, güncellikleri ve akıl dolu projeleriyle zaman zaman Google gibi bir devi bile arkasında bırakmayı başaran Facebook yeni bir servisle karşımızda. Sosyal medya’ya yeni bir boyut kazandıracağını düşündüğümüz bu servisi sizler için mercek altına alıyoruz.

Facebook Places ( Yerler )

Facebook’un yeni servisi Facebook Places (Facebook Yerler) Türkiye’de aktif olmaya başlıyor.ABD ve bazı ülkelerde aktif olarak kullanılan özellik görünüşe göre artık ülkemizde de kullanılabiliyor.Dokunmatik telefonlar için de web tarayıcıda touch.facebook.com adresine göz attığınızda yine yerler özelliğinin aktif olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca yerler özelliğini touch.facebook.com adresinde veya iPhoneBlackberryAndroidHP webOS ve Windows Phone 7 için Facebook Uygulaması’nda kullanabilirsiniz.

Facebook Yerler hakkında detaylı bilgi için Facebook.com/places adresini ziyaret edebilirsiniz.

Değerlendirme: Asıl dikkatimi çeken olay, Places sayfasındaki “Yeni: Yakınındaki Fırsatları Bul” sloganı. Online alışverişin yeni furyası olan fırsat ve indirim sitelerinin popülerliği şüphesiz Facebooku harekete geçirmiş.Sosyal medyada dünya genelinde yayılan fırsat sitelerini hem kendine çekmeyi hemde kullanıcıları çekmeyi hedefleyen bir düşünceye rastlar gibiyim. Oldukça akılcı bir yapım diğer sosyal medya paltformlarındada benzer bir servis olması muhtemel. Başarılı bir servis bakalım getireleri neler olacak.

Değerlendirme bölümü kendi görüş ve düşüncelerimdir, sizlerde görüş ve fikirlerinizi yorumlarınızla belirtebilirsiniz.


Can Doğan

Can Doğan / SEO Uzmanı & İnternet Girişimcisi Öz Geçmiş: Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüksek Lisansını: Graduate Programs in Canada'da yazılım mimarisi üzerine yaptı. Bilge Adam'da yazılım mühendisliği ve web tasarım üzerine profesyonel eğitim aldı. Microsoft mcpd, mcts ve adobe creative director sertifikalarına sahip. Piyasada bir çok büyük şirkette yazılım mühendisi ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Şuanda arama motoru optimizasyonu(seo), web tasarım, yazılım, reklam ve danışmanlık konularında hizmet ve çözümler sunuyor.2004 yılında Kingseo.com'u kurarak, seo sektörüne yön vermeyi amaç edinen bir zihniyetle, seo dersleri ve ücretsiz seo araçları sunmaktadır.

Facebook Places Artık Türkiye’de” için 2 yorum

  • 02 Nisan 2011 tarihinde, saat 23:23
    Permalink

    facebook yeniliklere doymuyor, akıl dolu projelerle sürekli, büyüyor

  • 22 Aralık 2011 tarihinde, saat 22:44
    Permalink

    paylaşım için teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Pin It on Pinterest

X