En iyi WordPress SEO Eklentileri

WordPress SEO Eklentileri, ile milyonlarca blog arasında kendi bloğunuzun üst sıralarda yer almasını istiyorsanız seo pluginlerinden yararlanabilirsiniz.

Bloğunuzu  seo eklentileri ile bir adım öne çıkarabilirsiniz. Seo eklentileri içeriğinizin arama sonuçlarında  üst sıralarda yer almasına ve içeriğinizle alakalı ziyaretçi çekmenize yardımcı olur.

Bloğunuzda ne kadar kaliteli  ve özgün yazılar olsada, sağlam bir seo alt yapınız olmadan beklediğiniz başarıyı yakalamanız oldukça zordur aşağıdaki wordpress seo eklentileri ile bloglarınızı dahada başarılı hale getirebilirsiniz.

All in one seo

Sık  kullanılan  wordpress seo eklentisidir, çok kullanılmasının en büyük etkileride ücretsiz olmasıdır,  all in one seo ile konuların , sayfaların , etiketlerin title ve meta taglarını kontrol edebilir ve istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Bu eklenti kurulduğu zaman konu eklerken  title ve meta tag girmeniz için yeni alanlar oluşturuyor. WordPress bloglarda etkili bir seo eklentisidir.
Eklenti sayfası

Simple Tags

Yazınıza etiket eklerken, benzer ve ilgi çekici etiketleri size sunan bir eklenti, bu özellik wordpress 2.7  versiyonundan sonraki versiyonlarda olan bir özellik ile benzerlik gösterse de bu eklenti ajax ile farklılık arayanlara cevap veriyor.
Eklenti Sayfası

Google XML Sitemaps

Arama motorlarına uygun site haritalarını otomatik oluşturan bu eklenti sayesinden sitenizi daha hızlı indexlebilirsiniz. Sık kullanılan bir wordpress eklentidir.
Eklenti Sayfası

Platinum Seo Plugin

Platinum Seo eklentisi all in one seo ile aynı işi görmekte ve ona rakip olabilecek özelliklere sahiptir,  permalinklerinizi (kalıcı bağlantılarınızı) değiştirmeniz durumunda,otomatik olarak 301 yönlendirmesi yapabilmektedir.
Eklenti Sayfası

Seo Smart Links

Blog içinde verilen linklerde “nofollow” etiketi ile “_blank” etiketi, yeni pencerede açma gibi alternatiflerden faydalanmanızı sağlayan bir eklentidir.
Eklenti Sayfası

 

Can Doğan

Can Doğan / SEO Uzmanı & İnternet Girişimcisi Öz Geçmiş: Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüksek Lisansını: Graduate Programs in Canada'da yazılım mimarisi üzerine yaptı. Bilge Adam'da yazılım mühendisliği ve web tasarım üzerine profesyonel eğitim aldı. Microsoft mcpd, mcts ve adobe creative director sertifikalarına sahip. Piyasada bir çok büyük şirkette yazılım mühendisi ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Şuanda arama motoru optimizasyonu(seo), web tasarım, yazılım, reklam ve danışmanlık konularında hizmet ve çözümler sunuyor.2004 yılında Kingseo.com'u kurarak, seo sektörüne yön vermeyi amaç edinen bir zihniyetle, seo dersleri ve ücretsiz seo araçları sunmaktadır.

En iyi WordPress SEO Eklentileri” için 4 yorum

 • 27 Eylül 2011 tarihinde, saat 07:39
  Permalink

  Güzel bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık.

 • 27 Ocak 2012 tarihinde, saat 16:22
  Permalink

  verdiğiniz bilgileri sitem de uygulayacağım umarım taralı olur

 • 18 Temmuz 2013 tarihinde, saat 00:28
  Permalink

  Paylaşım için çok teşekkürler

 • 25 Eylül 2013 tarihinde, saat 13:08
  Permalink

  çok faydalı bilgiler paylaşanlar için çok teşekkürler arkadaşlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Pin It on Pinterest

X