(EMD) Exact Match Domain Update

26 Eylül’de Matt Cutts Twitter’da bahsetmiş olduğu algoritma değişikliği EMD (Exact Match Domain) update süreci ilk önce google.com’da aktif olduktan sonra 1 hatfa kadar sonra Türkiye lokasyonu olan google.com.tr’ye  geldi ve doğal arama sonuuçları  olumsuz şekilde karıştı. Matt Cutts açıklamasında doğal arama sonuçlarında % 0.6  bir değişme olucağını söyledi ve devamında bir çok webmaster forumunda cevapsız sorular çoğalmaya başladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EMD  / Exact Match Domain Nedir ?

Emd Exact Match Domain  Türkçe Karşılığı “Tam Eşleşme Olan Domainler” olarak adlandırılabilir..Bu domainler tamamen jenerik alan isimlerinden oluşan isimlerdir.Örnek;  Tatil.com, Ucak.com, Otobus.com, Seo.com gibi anahtar kelimelerden oluşan dominlerdir.

Google aslında bu keyword domainlerden diğer domainlere link verilmesini zararlı buluyor ve desteklediğini anlıyor. Google Semantik web kavramını sosyal medya ile ortaya koydu aslında sadece sektörün buna alışması zaman alacaktır.Google açıldığı günden beri özgün içerik kavramını hiç değştirmedi, tüm algoritmaların ana fikri özgün içerikten geçiyor. Bu alan adlarına sahip bir çok site mevcut ama alanlarında özgün ve benzersiz içerik üretenler bu algoritmadan hiç etkilenmediler. Dolayısı ile  bu yapıda domainlere sahipseniz tamamen doğal seo çalışmaları yürüttüğünüzde herhangi bir algoritmadan eksi yönde etkilenme ihtimaliniz yoktur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Can Doğan

Can Doğan / SEO Uzmanı & İnternet Girişimcisi Öz Geçmiş: Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüksek Lisansını: Graduate Programs in Canada'da yazılım mimarisi üzerine yaptı. Bilge Adam'da yazılım mühendisliği ve web tasarım üzerine profesyonel eğitim aldı. Microsoft mcpd, mcts ve adobe creative director sertifikalarına sahip. Piyasada bir çok büyük şirkette yazılım mühendisi ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Şuanda arama motoru optimizasyonu(seo), web tasarım, yazılım, reklam ve danışmanlık konularında hizmet ve çözümler sunuyor.2004 yılında Kingseo.com'u kurarak, seo sektörüne yön vermeyi amaç edinen bir zihniyetle, seo dersleri ve ücretsiz seo araçları sunmaktadır.

(EMD) Exact Match Domain Update” için 7 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Pin It on Pinterest

X