Anti SEO Çalışmalarına Savaş

Merhaba değerli King Seo Takipçileri, bu yazımızda sizlere fayda sağlayabilecek yada yararlı olabilecek bir makale paylaşmayacağız. Son günlerde sitemize yapılan anti seo çalışmaları hakkında genel bilgi ve uyarı niteliğinde bir yazı paylaşacağız.

Rekabet oranı artan seo sektöründe malesef eskisi gibi etik ve tatlı rekabetleri göremiyoruz, bilgi ve uzmanlığımızla baş edemeyen bazı site ve şahıslar ( hepsinin tespiti yapıldı )  sitemize çeşitli saldırılarda bulunmakta, dikkat etmişsinizdir yaklaşık bir aydır içerikte sağlamamaktayız, bu arkadaşları tespit etmek için bir sistem geliştirdik ve nihayet başarılıda olduk.

Yakalamış olduğumuz ip ve farklı bilgilerden arkadaşların siteleri tespit edildi ve gerekli yasal işlemler başlatıldı, devamında da bize yapmaya çalıştıkları saçma sapan çocukça anti seo çalışmalarını kendilerine yasal yolla geri armağan edeceğimizden de hiç şüpheleri olmasın 🙂

Google Türkiye yetkililerine de geliştirdiğimiz sistemden yola çıkarak anti seo çalışmalarının önüne geçmeleri açısından 3 adet öneri sunduk, kendileride önerilerimizi değerlendirmeye aldıklarını açıkladılar.

Sektördeki çürük elmaların temizlenmesi için çalışmalarımız devam ediyor,  bizi destekleyen ve etik seo’ya katkıda bulunan tüm webmasterlara teşekkürlerimizi sunuyoruz…

 

 

 

 

Can Doğan

Can Doğan / SEO Uzmanı & İnternet Girişimcisi Öz Geçmiş: Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüksek Lisansını: Graduate Programs in Canada'da yazılım mimarisi üzerine yaptı. Bilge Adam'da yazılım mühendisliği ve web tasarım üzerine profesyonel eğitim aldı. Microsoft mcpd, mcts ve adobe creative director sertifikalarına sahip. Piyasada bir çok büyük şirkette yazılım mühendisi ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Şuanda arama motoru optimizasyonu(seo), web tasarım, yazılım, reklam ve danışmanlık konularında hizmet ve çözümler sunuyor.2004 yılında Kingseo.com'u kurarak, seo sektörüne yön vermeyi amaç edinen bir zihniyetle, seo dersleri ve ücretsiz seo araçları sunmaktadır.

Anti SEO Çalışmalarına Savaş” için 13 yorum

 • 28 Ocak 2012 tarihinde, saat 01:21
  Permalink

  Anti seo tespitinde izlediğiniz yollar hakkında tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

 • 17 Şubat 2012 tarihinde, saat 06:08
  Permalink

  Antı Seo Calısmaları Yuzunden Bırcok Kısı Perısan Oluyor.Kolay Bır Yolunu Bulduysanız Ne Mutlu Sıze..Gereklı Cezaların Verılmesı Gerekıyor..

 • 03 Mart 2012 tarihinde, saat 08:03
  Permalink

  Merhabalar.
  Anti SEO çalışmalarını yapan site ve körelmiş, resmen odunlaşmış zihniyetleri kınıyorum. İyi bir şey yaptıklarını sanıyorlar ama kul hakkı yediklerinin farkında değiller… Benim sitem 1 ay önce SEO kelimesinde 2nci sayfanın orta sıralarındaydı. 2 Gün üst üste botnet saldırısı aldım. Sitem hostcum benden şikayetçi oldu. Şimdi 1 ay kendimi araladım ve tekrar geliyorum.

  Böyle şey yapmaları çok ağırıma gidiyor ve bu tür zihniyetleri kınıyorum. Sitemize botnet saldırısı yapan kişi ve kişileri bulduk (bilişimde çalışan akraba ve terörle mücadeleden bir kaç tanıdık) vasıtasıyla ele geçirdik. Yapan kişi ve kişilerde çok büyük bir web şirketinin seocularıydı. Şikayetimin arkasında durdum sonradan IP takibi vs. istekleri üzerine gittiler ve şuan ana sistem yapımcısı içeride benim de gönlüm çok rahat açıkçası.

  Çürük elmalar için yapacağınız ve arkasında duracağınız için sizi tebrik ediyor, bu konuda size destek veriyorum.

  Teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Pin It on Pinterest

X