4 Ağustos 2011 Pagerank Güncellemesi

Google son 2 ay içinde 3. pagerank güncellemesini yaparak beklenmedik bir sendrom daha yarattı. Son yapılan pagerank güncellemelerindeki doğruluk oranı ve sansasyonlar konusundaki şüpheleri ortadan kaldırmak için dün yeni bir güncelleme yapan Google yine genel pagerank artışı sağladı.

Özellikle yeni sitelerde de farkedilen bu pagerank artışı, daha önceki güncellemede düşüş gösteren siteler için geçerli olmadı.

Seo uzmanları tarafından önemini yitiren Pagerank,  internet pazarında önemli rol oynuyor. Bu sebeple daha doğru değerlere yaklaşmak isteyen Google son dönemdeki dalgalı güncellemeler ile aslında daha çok güvensizliğe neden olmuştur.

Pagerank ve trustrank site kalite puanlama arasında kalan Google’ın ne yapmak istediği henüz netleşmesede, pagerank sisteminden vazgeçemeyecek gibi duruyor.

 

Can Doğan

Can Doğan / SEO Uzmanı & İnternet Girişimcisi Öz Geçmiş: Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüksek Lisansını: Graduate Programs in Canada'da yazılım mimarisi üzerine yaptı. Bilge Adam'da yazılım mühendisliği ve web tasarım üzerine profesyonel eğitim aldı. Microsoft mcpd, mcts ve adobe creative director sertifikalarına sahip. Piyasada bir çok büyük şirkette yazılım mühendisi ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Şuanda arama motoru optimizasyonu(seo), web tasarım, yazılım, reklam ve danışmanlık konularında hizmet ve çözümler sunuyor.2004 yılında Kingseo.com'u kurarak, seo sektörüne yön vermeyi amaç edinen bir zihniyetle, seo dersleri ve ücretsiz seo araçları sunmaktadır.

4 Ağustos 2011 Pagerank Güncellemesi” için 9 yorum

 • 07 Ağustos 2011 tarihinde, saat 17:56
  Permalink

  Bence artık pr nin hiçbir değeri yok ilgilenmediğim kapalı olan sitem pr 0 ken pr 2 ye yükselmiş durumda nasıl olduğunu bende anlamış değilim.

 • 08 Ağustos 2011 tarihinde, saat 21:31
  Permalink

  benım sitem pr5 olmuş hemde 18 gunluk site
  www .insaatmalzemelerimiz. com bir sorun olur mu aceba link satsam

 • 16 Ağustos 2011 tarihinde, saat 05:32
  Permalink

  pagerank güncellemeleri benim açımdan çok iyi oldu.
  bir çok sitemin pagerank değeri 4 te kaldı. düşüş sağlanmadı.
  umarım bundan sonrada düşmez ve yükselişe geçer.

 • 21 Ağustos 2011 tarihinde, saat 08:30
  Permalink

  @inşaat malzemeleri; Link satışları elbette sitenize zarar vermektedir, Siteden çok abartılı olmadan ve nofollow olarak, içerikdaş sitelere çıkışlar yapmak daha mantıklıdır.

 • 24 Ağustos 2011 tarihinde, saat 04:08
  Permalink

  fatih arkadaşımız demişki “Bence artık pr nin hiçbir değeri yok ilgilenmediğim kapalı olan sitem pr 0 ken pr 2 ye yükselmiş durumda nasıl olduğunu bende anlamış değilim.” pagerankın çok önemi kesin ispatı nedir diye sorarsan sana güzel bir örnek göstereyim

  google la gir cappadocia yaz arat cappadocıa.com benim site tamamen özgün içerik kapadokya resim video vs
  bir site daha var cappadocia.gen.tr o sitede sadece index sayfası “selam” yazıyor içindede başka bişi yok pr si 5 di 4 de düştü cappadocia kelimesinde o site ilk sayfada ben ise 2 nci sayfada bu da demek oluyorki özgün içerik kalite vs hepsi bir yere kadar google için pr değeri olmazsa olmaz en azından şimdilik öyle ilerisini bilmem geçen sene 6 ay belkide 8 ay güncellemedi pr değerlerini çok üzücü olmuştu şimdi 2 yada 3 kez diye duydum 🙂 sevindim .devam..

 • 07 Eylül 2011 tarihinde, saat 07:23
  Permalink

  evet eskisi kadar önemli değil ,lakin editöründe dediği gibi, sitenin değerini belirtmek açısından ve önemini belirtmek açısından hala önemli.sitenizden giden linklere olan talebi düşünmekte fayda var.

 • 05 Kasım 2011 tarihinde, saat 10:30
  Permalink

  arkadaşlar site açılalı 10 gün olmadı direk pagerank 3 verdi www. hemenver. com neden ötürü?

 • 10 Aralık 2011 tarihinde, saat 14:52
  Permalink

  pagerank güncellemeleri benim açımdan çok iyi oldu.
  bir çok sitemin pagerank değeri 4 te kaldı. düşüş sağlanmadı.
  umarım bundan sonrada düşmez ve yükselişe geçer.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Pin It on Pinterest

X