2012’de Sosyal Medya

Sosyal medya, artık internet kullanıcılarının neredeyse günde bir kere girdiği ve aktif olduğu platformlar. Hayatmızın bir parçası haline gelen sosyal medya siteleri, bireysel kullanıcıların yanı sıra kurumsal şirket ve markaların da vazgeçilmezi olmaya devam ediyor.

Sosyal medya gelişmelerini sizler için takip ediyor ve 2012 ocak ayına ait kullanım istatistiklerini paylaşıyoruz.

2012 Ocak Ayında Sosyal Medya Son Durum

Linkedin 136,787,073 kullanıcıya ulaştı.

Twitter ‘da toplamda 225 milyon hesap bulunmakta.

Youtube’dan günde tam 4 milyar video izlenmekte.

Google Plus kullanıcıları dünyada 90 milyona ulaştı.

Foursquare mobil telefonlara ve masaüstü bilgisayar uygulamasına 250 bin restoranın menüsünü getiriyor.

Daha birkaç yıl öncesine kadar Sosyal Medya‘nın ismi bile anılmazkez bugün Sosyal Medya da e-ticaret siteleri açılıyor, etkinlikler planlanıyor, markalar fan sayfaları oluşturuyor ve tüketicileriyle direk ilişkiye geçiyor.Artık çok büyük bir pazarlama kanalı Sosyal Medya ve markalar birbiriyle yarışıyor bu platformlarda.Sosyal Medya da markalar bir adım ileri geçmek istiyorsa bunun Seo ile olan ilişkini detaylı olarak incelemeleri gerekmektedir.

Örneğin sözkonusu Twitter ise çok takipçinizin olması sizi arama motorlarında daha değerli yapmaz fakat fanlarınız sizin hakınızda konuşuyor ve yazdığınız Tweet’lere cevap veriyorsa o zaman siz arama motorları için değerli hale gelmeye başladınız demektir.Facebook’a gelirsek onun içinde aynı şeyler geçerli aynı zamanda Sosyal Medya da ürettiğiniz içeriğin özgünlüğü SEO çalışmaları açısından sizi ileri taşımanın ayrı bir formülü.

Sosyal medya gelişmeleri hakkındaki yazı dizimiz devam edecek.

 

Can Doğan

Can Doğan / SEO Uzmanı & İnternet Girişimcisi Öz Geçmiş: Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüksek Lisansını: Graduate Programs in Canada'da yazılım mimarisi üzerine yaptı. Bilge Adam'da yazılım mühendisliği ve web tasarım üzerine profesyonel eğitim aldı. Microsoft mcpd, mcts ve adobe creative director sertifikalarına sahip. Piyasada bir çok büyük şirkette yazılım mühendisi ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Şuanda arama motoru optimizasyonu(seo), web tasarım, yazılım, reklam ve danışmanlık konularında hizmet ve çözümler sunuyor.2004 yılında Kingseo.com'u kurarak, seo sektörüne yön vermeyi amaç edinen bir zihniyetle, seo dersleri ve ücretsiz seo araçları sunmaktadır.

2012’de Sosyal Medya” için bir yorum

  • 23 Şubat 2012 tarihinde, saat 00:01
    Permalink

    sosyal medya önemi gittikçe artıyor güncel bilgileri paylaştığınız için teşekkür ederiz..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Pin It on Pinterest

X