1. Sayfa Garantili SEO Dolandırıcılığı

Merhaba arkadaşlar, SEO sektörünün bilinir ve popüler bir sektör olmasını gözlemleyen bireysel veya kurumsal havada yeni dolandırıcılar türemiş durumda. Bu yazıyı sektörün bilinçlenmesi ve hata yapmamaları için yayınlamaya karar verdik.

Ulusal Basın adlı firma, sizi arayarak, seo hizmeti verdiğini istediğiniz kelimede ilk 3 sıra garanti verdiklerini hatta dahada ileri giderek google ile özel anlaşmaları olduğunu söyleyerek, seo hakkında bilgisi olamayan kişi veya firmaları dolandırmaktadırlar. Konudan bir arkadaşımın bilgi vermesi sonucunda bilgi sahibi oldum, kurumsal seo danışmanlığı hizmeti verdiğimiz bir müştermizi referans olarak göstermişler, kendilerine hizmet verdiklerini iddaa etmişler. 1 sene boyunca ilk 3 sırada 9 kelimeye kadar,  istediğiniz kelime olabilirmiş 🙂  1 senelik ücreti bir defaya mahsus 280 TL diyorlar. Gerçekten çok makul fiyatlar seo sektörünü yada detayları hakkında bilgi sahibi olmayan insanları rahatlıklı kandırabilirler.

Şöyle basit bir kurgu yapalım:

Örnek kelime: rent a car

Yerel aylık aranma oranı: 450.000

Rekabet oranı: yüksek rakebet

Site ilk 500 sırada yok yada var 🙂  sizce 280 TL bu işin maliyetine yetebilirmi 1 yıl süreyle ilk 3 sırada çıkarabilmek için ?

Konusunda uzman şikayetim var servisinde de, firma hakkındaki şikayetleri okuyabilirsiniz.

http://www.sikayetvar.com/arama/?typex=1&q=ulusalbasin.org&x=0&x=29&y=11

http://www.sikayetvar.com/sikayetoku/k/702/f/621221/kn/2159

 

SEO Hizmeti Alacaklara Tavsiyeler

Lütfen SEO hizmeti almadan önce, seo optimizasyon hakkında biraz araştırma yapın ve tam olarak ne yapmanız gerekiyor, nasıl bir hizmet almanız gerekiyor araştırınız.

Sonrasında freelance yada kurumsal bir seo uzmanı bulun ve referanslarını inceleyin hatta gerekirse tek tek arayıp onaylayın.

SEO uzmanının bir web sitesi var ise ( olmaması traji komik bir durumdur ) hangi kelimeden kendisine ulaştığınızda önemlidir, örneğin seo, seo uzmanı, seo danışmanlığı gibi kelimelerde ilk sayfada olan bir site kendi sektöründe,  işinde sıralamaya giremeyen siteler veya danışmanlar hakkında bir fikir edinmenizi sağlayacaktır.

Yine seo veya benzeri kelimelerde adwords ( google reklamları ) ile sponsor bağlantılarda çıkan siteler ise, şüphe uyandırmaktadır, kendi sektöründe başarılı olamayan başka bir siteye yada firmaya nasıl seo hizmeti verecek buda sorulması gereken ayrı bir sorudur.

Not: Kampanya, ürün tanıtımı gibi reklam kampanyaları yürüten siteler yukarıdaki örneğe girmemektedir.

 

 

 

 

Can Doğan

Can Doğan / SEO Uzmanı & İnternet Girişimcisi Öz Geçmiş: Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüksek Lisansını: Graduate Programs in Canada'da yazılım mimarisi üzerine yaptı. Bilge Adam'da yazılım mühendisliği ve web tasarım üzerine profesyonel eğitim aldı. Microsoft mcpd, mcts ve adobe creative director sertifikalarına sahip. Piyasada bir çok büyük şirkette yazılım mühendisi ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Şuanda arama motoru optimizasyonu(seo), web tasarım, yazılım, reklam ve danışmanlık konularında hizmet ve çözümler sunuyor.2004 yılında Kingseo.com'u kurarak, seo sektörüne yön vermeyi amaç edinen bir zihniyetle, seo dersleri ve ücretsiz seo araçları sunmaktadır.

1. Sayfa Garantili SEO Dolandırıcılığı” için 9 yorum

 • 19 Ekim 2011 tarihinde, saat 13:15
  Permalink

  çok haklısın bir sürü dolandırcıı var ortalıkta herkes bilsin güzel makale olmuş tebrikler

 • 26 Ekim 2011 tarihinde, saat 18:52
  Permalink

  Can eline sağlık insanların gözlerini açmak lazım banada çok komik durumlar gelebiyor örnek 50 tl ye 50-60 kelimede çıkın 100 tl seo danışmanlığı gibi ama bir yandan seviniyorum 🙂 işinde iyi yerde olan insanlar daima kazanır.

 • 27 Ekim 2011 tarihinde, saat 13:24
  Permalink

  Bugün bizim firmayı aradılar ve 285 liraya 1 yıl boyunca ilk 3 sıra garantisi veriyorlarmış.Ben zaten çalıştıgım firmaya optimizasyon yapmıştım, para çarpmak için önüne geleni arıyorlar, ne koparırlarsa, zaten fiyatı bir duydum, aylık mi diye sordum yok dediler yıllık, dedim bende bir yazı yazayım, baktım senin sitende var, dedim yorum yazayım da daha üst sıralara çıksın, millet parasını kaybetmesin.

 • 04 Kasım 2011 tarihinde, saat 17:18
  Permalink

  Yararlı ve okunmaya değer makalelerin yer aldığı ve son zamanlarda aramalarda daha çok karşılaştığımız bu başarılı site için emeği geçen arkadaşlara teşekkür etmeliyim. Bu konuyu bahane ederek son yıllarda değeri artan ve bir çok ticaret insanı için bir geçim kaynağı haline gelen seo meselesinin bu sitede daha çok ele alındığını görmeyi istediğimizi ifade ederek emeği geçen ekibe yine teşekkür ederim.

 • 18 Haziran 2013 tarihinde, saat 14:52
  Permalink

  Aynı olayın bir değişini bir rehber firması yapıyor.Hemde tanınmış bir firma.Bu firmalar öncelikle yeni açılan sitelere ve yeni adwords ile reklam veren kişileri özellikle hedef seçiyor..Bunu duymamıştım iyi oldu 🙂

 • 09 Ekim 2013 tarihinde, saat 09:29
  Permalink

  Bu gibi sorunlarla dürekli karşılaşıyoruz. Malesef sektörümüzde işini hakkıyla ve dürüstçe yapan insan sayısı çok az.

 • 30 Kasım 2014 tarihinde, saat 13:46
  Permalink

  can eline sağlık insanların gözlerini açmak lazım banada çok komik durumlar gelebiyor örnek 50 tl ye 50-60 kelimede çıkın 100 tl seo danışmanlığı gibi ama bir yandan seviniyorum 🙂 işinde iyi yerde olan insanlar daima kazanır.

 • 09 Ocak 2015 tarihinde, saat 15:18
  Permalink

  sürekli karşılaştığımız olaylar bıkkınlık getirdiler 🙂

 • 17 Şubat 2015 tarihinde, saat 11:36
  Permalink

  Ah bir de şu Google’da tanıdıkları olanlar yok mu…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Pin It on Pinterest

X